5 powodów, dla których warto regularnie odwiedzać swojego ginekologa

Lis 23, 2022 Zdrowie

5 powodów, dla których warto regularnie odwiedzać swojego ginekologa

Nawet jeśli czujesz się zdrowy, uczynienie dobrego samopoczucia ważnym priorytetem pomaga zapewnić, że tak pozostanie. Jednym z najlepszych sposobów, aby zapewnić sobie zdrowie lub zachowanie go jako kobiety, jest regularne odwiedzanie naszego przyjaznego i wykwalifikowanego zespołu ginekologów, do których należy nasz lekarz ginekolog.

Według badań (https://www.start2web.pl/dom/dlaczego-warto-regularnie-badac-sie-u-ginekologa/), priorytetowe traktowanie opieki ginekologicznej utrzymuje narządy rozrodcze w zdrowiu i korzystnie wpływa na ogólne samopoczucie. Czytaj dalej, aby poznać pięć najważniejszych powodów, dla których powinieneś regularnie odwiedzać swojego ginekologa.

Jak często powinienem odwiedzać mojego ginekologa?

Kiedy dostaniesz pierwszą miesiączkę w okresie dojrzewania , nasz zespół ginekologów zaleca, abyś zaczęła odwiedzać nas w  co roku, jako zobowiązanie na całe życie. Jeśli jesteś zdrowy, ta wizyta jest zwykle corocznym egzaminem dla zdrowej kobiety .

Jeśli cierpisz na stan zdrowia, który wymaga monitorowania, jesteś w ciąży lub masz problemy zdrowotne, często będziesz musiał częściej widywać się z naszym zespołem. Doradzamy w zakresie dostosowanego harmonogramu opieki, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

5 powodów, aby wizyty u ginekologa były aktualne

Zastanawiasz się, czy powinnaś umówić się na kolejną wizytę u ginekologa? Oto pięć powodów, dla których warto nadać temu najwyższy priorytet.

1. Ustal punkt odniesienia dla swojego ogólnego stanu zdrowia
Odwiedzając swojego dostawcę, gdy jesteś zdrowy, masz możliwość nawiązania relacji z naszym zespołem, uzyskania porady na temat różnych potrzeb związanych ze zdrowiem i stylem życia oraz odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości. Spotkania te pozwalają również tobie i naszemu zespołowi zorientować się w twoim ogólnym samopoczuciu i funkcjach życiowych, gdy jesteś zdrowy.

Dzięki temu nasz zespół może szybko i łatwo zauważyć zmiany w Twoim stanie zdrowia, co oznacza, że ​​otrzymasz natychmiastowe leczenie i masz większe szanse na rozwiązanie problemów medycznych, zanim staną się one poważne. Wizyty te pomagają również poczuć się bardziej komfortowo z naszym zespołem od samego początku, jeśli później napotkasz problemy zdrowotne.

2. Uzyskaj ważne badania zdrowotne kobiet
Podczas corocznego egzaminu nasz zespół sprawdza Cię pod kątem różnych kobiecych i ogólnych warunków zdrowotnych. Jest to ważne, ponieważ wiele problemów zdrowotnych nie daje żadnych wyraźnych objawów.

W zależności od wieku, potrzeb zdrowotnych i daty ostatniego badania przesiewowego nasz zespół oferuje szereg różnych badań przesiewowych. Obejmują one wymazy cytologiczne , badania przenoszone drogą płciową, USG ginekologiczne , badania piersi i badania przesiewowe w kierunku osteoporozy.

3. Zadbaj o swoją płodność
Niezależnie od tego, czy nie chcesz mieć teraz dzieci, czy też masz nadzieję, że wkrótce zajdziesz w ciążę, nasz zespół jest tutaj, aby pomóc Ci zarządzać płodnością. Jeśli chcesz zapobiec ciąży, nasz zespół pomoże Ci wybrać najlepszą formę antykoncepcji dla Twojego stylu życia i potrzeb zdrowotnych.

Jeśli myślisz o posiadaniu dzieci w niedalekiej przyszłości, nasz zespół doradzi Ci, jak przygotować organizm do poczęcia i zdrowego przebiegu ciąży. Badamy Cię pod kątem wszelkich warunków, które mogą utrudniać zajście w ciążę i oferujemy rozwiązania i porady dotyczące niepłodności .

4. Aktualizuj swoje szczepienia
Przestrzeganie szczepień pomaga zapobiegać niepożądanym chorobom w przyszłości. Nasi klinicyści oferują różne szczepionki, w tym szczepionkę przeciw grypie sezonowej i szczepionkę Tdap, kobietom, które są i nie są w ciąży.

5. Zarządzaj swoim okresem i menopauzą
W okresie rozrodczym miesiączka powinna pojawiać się co miesiąc, jeśli nie jesteś w ciąży. Podczas regularnych badań przesiewowych nasz zespół upewnia się, że miesiączka przebiega normalnie i bada Cię pod kątem zaburzeń krzepnięcia .

Jeśli miesiączka sprawia Ci ból lub jest nieregularna, oferujemy diagnostykę i wiele metod leczenia, w tym kontrolę urodzeń i minimalnie inwazyjną laparoskopię .

 

marymont

Przezmarymont

Marymont - Część południowo-wschodnia warszawskich Bielan i północna warszawskiego Żoliborza. Warszawa to moje miasto. Tu mieszkam, w Warszawie się wychowałem. O Warszawie pisze.. głównie :P