5 wskazówek, jak wciągnąć własny drenaż

Mar 20, 2021 Dom

5 wskazówek, jak wciągnąć własny drenaż

Niezależnie od tego, czy natkniesz się na zatkanie w zlewie kuchennym, czy też na odpływ w odpływie prysznicowym , z łatwością zlikwidujesz amortyzację w ciągu dnia. Ostatnią rzeczą, na którą będziesz chciał, jest spędzanie godzin na przywracaniu sprawnej instalacji hydraulicznej. Jednak dzięki kilku prostym narzędziom, sprawdzonym metodom i odrobinie praktyki możesz stać się ekspertem w usuwaniu zanieczyszczeń zatykających rury .

Dowiedz się, jak podłączyć własny odpływ, postępując zgodnie z naszymi wskazówkami dla majsterkowiczów i napraw zatkany odpływ w mgnieniu oka!

Kiedy potrzebujesz węża własnego drenażu?

Wiedza o tym, jak podłączyć własny odpływ, jest ważna w przypadku zagrożenia hydraulicznego. Wąż spustowy , znany również jako świdra ręcznego, to narzędzie służące do czyszczenia zatkanej kanalizacji w mniejszych, takich jak łazienka lub kuchnia pochłaniacze . W przypadku większych rur, takich jak toaleta, do wykonania tej pracy może być potrzebny większy ślimak do toalety.

Zanieczyszczenia, takie jak jedzenie, włosy lub szumowiny mydła, mogą łatwo zatkać mniejsze odpływy w rurze spustowej lub w syfonie w kształcie litery U bezpośrednio pod zlewem. Te chodaki są na ogół niewielkie i można je rozwiązać za pomocą prostej naprawy drenażu węża. Jeśli zatkanie wydaje się być solidne i nie można go usunąć przez drenaż węża lub jeśli zauważysz, że syfon i rury były czyste pomimo zatkania odpływu , możesz mieć poważniejszy problem z hydrauliką, który powinien być zarezerwowany dla profesjonalny hydraulik.

Pięć wskazówek, jak wciągnąć własny drenaż
Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, jak podłączyć własny odpływ, a staniesz się profesjonalistą w rozwiązywaniu własnych problemów hydraulicznych za pomocą węża odpływowego! Więcej można poczytać na stronie https://www.duer.pl/hydraulik/warszawa/.

Narzędzia do pracy
Najważniejszym narzędziem, którego będziesz potrzebować, jest wąż odpływowy, aby wciągnąć własny drenaż . Jeśli jednak zator wydaje się nieistotny, możesz nie chcieć wychodzić i wydawać pieniędzy na takie narzędzie. Jeśli tak jest, to wyjęcie wieszaka z szafy może bardzo dobrze załatwić sprawę. Po prostu zdemontuj wieszak, aby stał się długim, dość prostym paskiem. Ale ważne jest, aby zachować oryginalny kształt haczyka na końcu – będzie dobry do wyłapywania wszelkich zanieczyszczeń głęboko w kanalizacji. Możesz jednak nieco zwęzić haczyk, aby można go było prawidłowo dopasować do rury.

Jeśli zdarza się, że masz do czynienia z dużo bardziej intensywnym zatykaniem , prawdopodobnie wieszak na ubrania tego nie zrobi. Jak już wspomniano. będziesz potrzebować węża spustowego. Do ogólnego użytku model 3/8 cala, o długości 20 stóp powinien działać dobrze. Jeśli Twój lokalny sklep z narzędziami wydaje się mieć tylko 1/4 cala, najprawdopodobniej też będzie działać dobrze. Będąc w sklepie, weź plastikowe wiadro, które zmieści się pod odpływem, wraz z latarką i gumowymi rękawiczkami.

Prawidłowo używaj węża spustowego

Wiele osób uważa, że ​​skoro to narzędzie jest tak proste, mogą go używać w dowolny sposób i że nie ma prawidłowego sposobu użycia węża spustowego. To po prostu nieprawda. Postępowanie zgodnie z określoną procedurą faktycznie przyniesie najlepsze rezultaty.

Po pierwsze, jeśli masz sito wannowe lub pułapkę na włosy zakrywające odpływ, usuń je z drogi. Następnie powoli wepchnij przewód węża do odpływu i obracaj uchwyt zgodnie z ruchem wskazówek zegara, pchając. Jeśli masz trudności z pchaniem (być może dlatego, że odpływ jest tak zatkany), spróbuj trzymać uchwyt obiema rękami. Opuszczając mechanizm „węża”, zmieniaj chwyt tak, aby znajdował się około dwóch lub trzech cali od ujścia odpływu – pozwoli to kontrolować ruch i lepiej wyczuć naturę chodaka.

W drodze do przeszkody możesz usłyszeć przyzwoitą ilość zarysowań lub może się wydawać, że kabel uderzył w ścianę. W tym momencie po prostu napotykasz zakręt w rurze – po prostu przepychaj się dalej.

Kiedy odczuwasz znaczny opór, wiesz, że osiągnąłeś konkretną barierę, która powodowała problemy w Twojej rurze. Zator powinien jednak ustąpić tylko odrobinę w porównaniu z oporem samej rury, która w ogóle nie powinna ustąpić.

Następnie spróbuj zaczepić chodak. Kontynuując obracanie kabla zgodnie z ruchem wskazówek zegara, delikatnie podciągnij, aby sprawdzić, czy udało Ci się złapać jakiekolwiek zanieczyszczenia. Powinieneś poczuć nieco większy ciężar na ślimaku, jeśli zostanie to wykonane prawidłowo. Następnie kontynuuj szturchanie materiału, aby zacząć go łamać. Po pewnym czasie powinieneś w końcu przebić się przez drugi koniec. Jeśli chodak po prostu nie pozwoli ci go przebić, może to być solidny przedmiot, który początkowo zaczepiłeś.

Wyciągnij wąż z odpływu bardzo ostrożnie, aby nie zgubić chodaka zaczepionego na wężu spustowym. Następnie wyczyść resztki węża ręcznikiem, który wychodzi z odpływu. Zrzuć nadmiar śmieci do wiadra. Kontynuuj wyciąganie jak największej ilości chodaka, aż wąż będzie wolny!

Użyj gorącej wody
Jeśli odpływ nadal jest zatkany, dobrze jest przepuścić przez niego gorącą wodę. Napełnij wodą czajnik o standardowej wielkości i postaw go na kuchence, aż osiągnie punkt prawie wrzenia. Powoli wlej tę gorącą wodę do odpływu. Spłukanie resztek zatyka może zająć kilka chwil, ale przy tej metodzie powinno zacząć szybko zwalniać na stronie duer.pl/hydraulik.

Jeśli zator znajduje się w odpływie , możesz się zastanawiać, dlaczego nie możesz po prostu wlać ciepłej wody przez głowicę prysznicową. Problem polega na tym, że oprócz tego, że woda w prysznicu często nie nagrzewa się tak bardzo, prysznice często nie mogą strzelać bezpośrednio do odpływu i na tyle blisko, aby były naprawdę skuteczne. Nadal będziesz musiał wlać wodę z czajnika bezpośrednio do odpływu prysznica, tak jak każdy inny odpływ.

Użyj domowej mikstury
Jeśli prawie gotująca się gorąca woda nadal nie działa, zawsze możesz dodać pół szklanki sody oczyszczonej i jedną szklankę octu do gorącej wody, wylać ją do odpływu i zobaczyć, co się stanie. Pozwól mu siedzieć przez piętnaście minut. Wiadomo, że ta metoda jest niezwykle skuteczna, więc jeśli chcesz rozstać się z kilkoma niezbędnymi elementami do pieczenia, zdecydowanie spróbuj!

Użyj chemikaliów
W ostateczności do udrożnienia odpływu zawsze można przejść chemiczną drogą . Soda kaustyczna (wodorotlenek sodu) to szkodliwa substancja chemiczna, która z pewnością może wyrządzić wiele z większości zanieczyszczeń, które trafią do rynny. Wlej 3/4 galona zimnej wody do wiadra mopa, a następnie dodaj 3 szklanki sody kaustycznej. Dobrze wymieszaj miksturę, a wkrótce zacznie musować. Następnie wlej go do zatkanego odpływu i pozostaw na 20-30 minut, a następnie spłucz czystą gorącą wodą – powtórz w razie potrzeby.

Kiedy zadzwonić do profesjonalnego hydraulika w sprawie chodaków drenażowych
Czy zastosowałeś się do wszystkich tych wskazówek i nadal masz zatkany odpływ? Jeśli żadna z tych opcji nie wydaje się przynosić pozytywnych rezultatów, nie zniechęcaj się. Może to być trudne zatykanie, którego nie da się naprawić zwykłym majsterkowiczem. W tym momencie nadszedł czas, aby zadzwonić do profesjonalnego hydraulika, aby przywrócić prawidłowe działanie zatkanego odpływu.

marymont

Przezmarymont

Marymont - Część południowo-wschodnia warszawskich Bielan i północna warszawskiego Żoliborza. Warszawa to moje miasto. Tu mieszkam, w Warszawie się wychowałem. O Warszawie pisze.. głównie :P