6 wskazówek dotyczących odblokowania zlewu

Wrz 13, 2021 Dom

6 wskazówek dotyczących odblokowania zlewu

Czy woda słabo płynie w twoim zlewie lub wannie? Zanim zadzwonisz do hydraulika , możesz rozwiązać ten problem na kilka sposobów! Aby Ci pomóc, Editus.lu wymienił kilka wskazówek.

Gotująca się woda
Ta metoda, bardzo prosto, polega na wlaniu do zlewu kwarty bardzo gorącej wody, dowiedzmy się jak udrożnić rury. Ciepło cieczy powinno pomóc w opróżnieniu zatkanych elementów w rurze, o ile nie są one zbyt imponujące.

proszek do pieczenia
W misce wymieszaj biały ocet (odpowiednik dużej szklanki) z łyżką sody oczyszczonej i garścią grubej soli .

Pozostaw wszystko w zatkanej probówce na 15 minut, a następnie spłucz bardzo gorącą wodą.

Przygotowanie domowe
Zawsze przygotuj mieszankę takiej samej ilości octu, sody i soli w pojemniku .

Wlej tę miksturę do fajki i pozostaw na 30 minut przed spłukaniem wrzątkiem.

Wąż ogrodowy
Wsuń przedmiot do tuby, a następnie stale spuszczaj wodę z tuby, aby przesunąć nakrętkę.

Możesz także przesuwać wąż do przodu i do tyłu, aby rozbić uporczywy brud.

Głupiec
Przyssawka jest często skuteczna, gdy zatkasz spód zlewu kuchennego wodą, tak aby zakryła całą gumę narzędzia.

Następnie mocno przyłóż przyssawkę do wtyczki i stwórz przeciąg, przesuwając ją w górę i w dół. W razie potrzeby powtórz ten ruch kilka razy, aż zlew będzie całkowicie pusty. Tak podpowiada hydraulik Ursus.

Fretka
Przed użyciem upewnij się, że główka fretki ( narzędzie z metalowym trzonkiem z małą końcówką szczoteczkową ) przechodzi przez kolano syfonu i nie ma ryzyka zablokowania.

Po podjęciu tego środka ostrożności wsuń przedmiot do zablokowanej tuby. Po dotarciu do korka poczujesz opór.

Następnie wyjmij fretkę ze zlewu, jej koniec powinien być zaśmiecony. Następnie zwiększ ciśnienie wody, aby upewnić się, że wszystkie zanieczyszczenia zostały usunięte.

Jeśli nie masz fretki, możesz to zrobić za pomocą wieszaka na ubrania : podczas rozkładania stwórz haczyk z jednej strony i uchwyt z drugiej.

Chemiczne
Jeśli żadna z powyższych opcji nie działa, czas rozważyć rozwiązanie chemiczne. W postaci płynnej lub stałej łatwo je znaleźć w sklepach.

Przeczytaj uważnie instrukcję przed użyciem. Zakryj dłonie i przedramiona rękawiczkami, aby uniknąć oparzeń podczas użytkowania.

W ostateczności… hydraulik!
Jeśli naprawdę spróbowałeś już wszystkiego, a rury nadal są zatkane, ostatnią deską ratunku jest skontaktowanie się z hydraulikiem .

marymont

Przezmarymont

Marymont - Część południowo-wschodnia warszawskich Bielan i północna warszawskiego Żoliborza. Warszawa to moje miasto. Tu mieszkam, w Warszawie się wychowałem. O Warszawie pisze.. głównie :P