Aranżacja biura

Aranżacja biura

Chociaż niewielka ilość powierzchni biurowej może wydawać się wadą, należy postrzegać ją jako okazję do bycia innowacyjnym. Podchodząc w kreatywny sposób do wystroju biura, możesz maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

Po opanowaniu praktycznych aspektów układu biura następnym krokiem jest stworzenie iluzji większej przestrzeni. Przy odpowiednim zastosowaniu kolorów, materiałów, mebli i dekoracji możesz sprawić, że Twoje biuro będzie wyglądać na znacznie większe niż w rzeczywistości.

Oto kilka prostych pomysłów na aranżację wnętrz, które możesz zastosować w małym biurze.

Postaw na minimalistyczny design

Mniej znaczy więcej, gdy pracujesz na ograniczonej przestrzeni. Minimalizm jest od jakiegoś czasu popularnym trendem w projektowaniu, ponieważ stawia na prostotę i funkcjonalność. Współczesny styl ma na celu stworzenie jasnych i przewiewnych przestrzeni, które wykorzystują czyste, nowoczesne linie. Chodzi o to, aby uporządkować elementy wystroju, zmniejszyć bałagan i uwzględnić tylko absolutnie niezbędne meble.

Dość łatwo zrozumieć, dlaczego minimalizm sprawdzi się w małym biurze. Przyjmując minimalistyczne podejście do projektowania wnętrz, będziesz w stanie zapewnić, że w biurze są tylko niezbędne meble, a każdy przedmiot służy do określonego celu. Styl zachęci Cię również do znalezienia rozwiązań do przechowywania, które pozwolą uporządkować bałagan, w tym dokumenty, kable i akcesoria do miejsca pracy.

Twórz elastyczne przestrzenie robocze

Był czas, kiedy aranżacja wnętrz biurowych obejmowała rzędy biurek lub grupy kabin. W dzisiejszych czasach nowoczesne biura są zamiast tego wypełnione elastycznymi przestrzeniami do pracy. Daje członkom zespołu elastyczność w wyborze miejsca pracy w zależności od wykonywanego zadania. Wykonują remonty biur Warszawa.

W małych biurach można tworzyć obszary robocze, które można dostosować do różnych potrzeb. Jednego dnia może służyć do spotkania z klientami, innego do burzy mózgów w ramach projektu, a następnego może być cichą przestrzenią dla członka zespołu do pracy nad złożonym zadaniem. Pomysł polega na tym, że zamiast mieć trzy obszary dedykowane do tych zadań, można dostosować jeden obszar roboczy według potrzeb.

Hot desking to także inna opcja. Jeśli masz członków zespołu, którzy pracują w elastycznych godzinach lub często są w trasie, niekoniecznie musisz mieć przydzielone biurko dla każdej osoby. Gdy ludzie przychodzą i wychodzą, Twoje biuro może zapewnić określoną liczbę biurek, które Twój zespół może udostępniać w razie potrzeby.

Wybierz odpowiednie kolory

Kiedy pracujesz na ograniczonej przestrzeni, chcesz jak najbardziej trzymać się z daleka od ciemnych, intensywnych kolorów. Jeśli zaczniesz nadużywać odcieni, takich jak grafitowy, granatowy lub bordowy, Twoje biuro może wyglądać na jeszcze mniejsze. Nadal możesz używać tych kolorów w całym aranżacji biura, ale będziesz musiał używać ich oszczędnie, ważna jest również aranżacja biur.

Twoja paleta kolorów musi być zdominowana przez jaśniejsze kolory, które będą odbijać światło i sprawiać wrażenie większej przestrzeni. Do osiągnięcia tego efektu idealnie nadają się odcienie bieli, beżu, bladego błękitu, zieleni i nie tylko.

Trzymaj się jednego materiału podłogowego

Dywaniki podłogowe mogą nie być najlepszym pomysłem dla mniejszych biur. Może się wydawać, że robisz miejsce pracy nieco bardziej przytulnym i ciepłym, ale jednocześnie sprawiasz, że wydaje się ono mniejsze dla oka. Dywany mogą przyciągać niepożądaną uwagę, przerywając przepływ płytek, polerowanego betonu, desek podłogowych i innych materiałów podłogowych. Najlepiej jest wybrać jeden materiał podłogowy i używać go w całym biurze. Postaw na subtelną estetykę i jasne, neutralne kolory, które będą dawały wrażenie przestronności.

Rozświetl przestrzeń

Ciemne i obskurne biuro zawsze będzie wydawać się małe. Rozjaśnij wnętrze swojego biura tak bardzo, jak to możliwe, używając naturalnego światła na swoją korzyść. Okna i świetliki mogą być używane do wpuszczania światła słonecznego, podczas gdy szklane ścianki działowe mogą być stosowane na rzecz solidnych konstrukcji, które mogą blokować światło.

W zależności od konstrukcji budynku i układu biura możesz nie być w stanie wykorzystać naturalnego światła tak często, jak chcesz. W tym przypadku spróbuj wprowadzić oświetlenie LED do projektu swojego biura. Od wpuszczanych opraw typu po funkcje oświetlenia biurka – istnieje wiele sposobów wykorzystania lamp LED do oświetlenia biura. Diody LED są bardzo ekonomiczne i mogą odtwarzać tony światła słonecznego, przez co wydaje się, że jest więcej naturalnego światła.

marymont

Przezmarymont

Marymont - Część południowo-wschodnia warszawskich Bielan i północna warszawskiego Żoliborza. Warszawa to moje miasto. Tu mieszkam, w Warszawie się wychowałem. O Warszawie pisze.. głównie :P