Dlaczego projektanci wnętrz i architekci uwielbiają napinane sufity i ściany?

Mar 16, 2021 Dom

Dlaczego projektanci wnętrz i architekci uwielbiają napinane sufity i ściany?

Sufity napinane to trend w aranżacji wnętrz, który obejmuje wszystkie segmenty rynku, zarówno detaliczne, komercyjne, jak i mieszkaniowe.

Daje swobodę większości architektów i projektantów wnętrz w zabawie projektami sufitów i ścian w celu uwzględnienia walorów estetycznych i aspektów funkcjonalności.

Elastyczne opcje projektowania sufitów i ścian umożliwiają architektom i projektantom nadążanie za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz – czytaj dalej, aby zobaczyć, jak to zrobić na stronie https://dekodps.pl/

Trend 1: wyjątkowa ściana

Najnowszym trendem w aranżacji wnętrz jest koncepcja ściany, która ma inny wygląd niż reszta pomieszczenia, aby stworzyć centralny punkt. Przekształcenie pustej ściany poprzez dodanie wydrukowanej fototapety, bez względu na to, czy będzie to prosta scena natury, czy wyszukany projekt, doda artystycznego akcentu każdemu domowi lub środowisku biznesowemu.

Trend 2: Oświetlenie jako protagonista każdego pomieszczenia

Każdy system oświetlenia jest kompatybilny z sufitami napinanymi, w tym reflektorami, które zapewniają doskonałe oświetlenie otoczenia lub oświetlenie LED ukryte za tkaniną, które tworzy relaksującą, miękką poświatę.

Trend 3: Linie cienia

W przypadku minimalistycznych, czystych projektów nowoczesne wykończenie z linią cienia jest łatwo osiągalne dzięki odpowiedniemu rozwiązaniu sufitu napinanego. Sufity napinane pozwalają stworzyć coś, co dobrze komponuje się z przestrzenią i jej estetyką, jednocześnie ukrywając brzydkie usługi lub niechlujne elementy konstrukcyjne. Czasem są to tanie sufity napinane.

Trend 4: Proste formy i eleganckie linie

Sufity napinane to jedne z nielicznych produktów na rynku, które mogą stworzyć piękną strukturę z zawsze równymi krzywiznami, stworzoną do perfekcji bez zmiany kształtu w czasie.

Trend 5: wzory mieszane

System sufitów napinanych daje swobodę w projektowaniu. Ten charakterystyczny system oferuje paletę kolorów oraz szeroki wybór tekstur i wzorów, aby zaspokoić Twoją kreatywność. Ma możliwość tworzenia czystych i chłodnych lub głośnych i kolorowych elementów sufitu i efektów świetlnych.

Trend 6: minimalistyczny design

W przypadku minimalistycznych wnętrz zalecane są sufity napinane. Błyszczące sufity powiększają małe przestrzenie, a idealnie gładka matowa tkanina sufitowa może być wykorzystana do dowolnego innego celu, na suficie lub ścianie. W przypadku dużego pomieszczenia oferujemy doskonałe rozwiązanie problemów z dźwiękiem: akustyczna tkanina architektoniczna do zadrukowania.

marymont

Przezmarymont

Marymont - Część południowo-wschodnia warszawskich Bielan i północna warszawskiego Żoliborza. Warszawa to moje miasto. Tu mieszkam, w Warszawie się wychowałem. O Warszawie pisze.. głównie :P