Dlaczego rury się zatykają

Lut 3, 2021 Dom

Dlaczego rury się zatykają

Niewiele rzeczy może być tak niewygodnych, jak brak możliwości korzystania z bieżącej wody i instalacji wodociągowej we własnym domu. Nawet jeśli masz bieżącą wodę, Twoja instalacja wodociągowa musi działać idealnie, aby w pierwszej kolejności można było odkręcić kran. Nie stawiaj się w problematycznej sytuacji i wezwij kogoś do naprawy awaryjnej. Upewnij się, że rury są wolne i czyste, w przeciwnym razie możesz mieć do czynienia z kosztownymi i czasochłonnymi naprawami. Oto pięć najczęstszych przyczyn zatkania rur i sposoby ich uniknięcia.

hydraulik
W naprawie kanalizacji pomoże hydraulik.

1. Wzrost roślinności

Chociaż nie jest to najczęstsze, ten czynnik może prowadzić do niektórych z najdroższych i najważniejszych napraw, które być może trzeba będzie wykonać. Często nasze systemy hydrauliczne były instalowane, gdy nasze domy były budowane dawno temu i mogą wystąpić nowe nieprzewidziane blokady z powodu systemów korzeniowych drzew i wzrostu innych roślin. Korzenie drzewa mogą powoli wywierać nacisk na rury i powodować ich pękanie, zginanie, przeciekanie lub zakleszczanie się, co może pogorszyć sytuację. Często naprawy te wymagają drogich maszyn, kopania i przykrywania trawnika.

2. Ciała obce

Jeśli kilka dni temu Twój zlew lub wanna opróżniono idealnie i nagle poczujesz się zatkany, być może masz do czynienia z czymś, co utknęło w rurach. Może się to zdarzyć, gdy przedmiot zostanie pozostawiony przez zlew, który nie ma filtra spustowego ani sitka. Nawet jeśli obiekt nie blokuje początkowo całkowicie rur, nadal może zacząć gromadzić zanieczyszczenia, co w najbliższej przyszłości doprowadzi do zatkania rury. Wiele dzieci zna przypadkowe przedmioty wyciągnięte z rur, często zabawki!

3. Tłuszcz

tłuszcz Jeśli zauważysz blokadę w zlewie kuchennym, może to być spowodowane nagromadzeniem się oleju. Wiele rodzajów tłuszczów i smalcu może bardzo szybko zatykać odpływy. Nie wyrzucaj nadmiaru tłuszczu do młynka i nie spuszczaj go. Gorący tłuszcz w postaci płynnej dostanie się do rury i zestali się, wychwytując dodatkowe cząstki jedzenia i resztki. Spowoduje to silne i trudne zatykanie i może uszkodzić rury.

4. Włosy

Jeśli zauważysz zatory w łazience, najbardziej prawdopodobną przyczyną jest gromadzenie się włosów. Włosy, zwłaszcza długie, mają zdolność splątania się, tworząc coraz większe kulki, które ostatecznie pełnią funkcję siatki. Sieć zacznie łapać inne mniejsze zanieczyszczenia i włosy, a zanim się zorientujesz, zlew nie będzie pusty. Pamiętaj, aby używać sitka do wszystkich wanien i zlewów.

5. Nie jednorazowego użytku

Możesz pomyśleć, że tylko dzieci są winne prób wyrzucenia przypadkowych rzeczy do toalety, ale byłbyś zaskoczony, ilu dorosłych robi to samo. Wygląda na to, że powinniśmy być w stanie spłukać bawełniane waciki i waciki do kanalizacji, ale nie wszystkie szamba sobie z tym poradzą, a wynikające z tego blokady mogą być najtrudniejsze do naprawienia. Upewnij się, że masz tylko przedmioty, które są uważane za bezpieczne dla szamba i całkowicie jednorazowego użytku.

Unikaj typowych przyczyn zatykania się rur i zapewniaj płynną pracę systemu.

Jakie są przyczyny nasycenia potoku i jak to naprawić?

Ważne jest, aby zdiagnozować wagę wszystkich uszkodzeń, zanim wezwiesz drenaż w celu odblokowania rury:

  • Jeśli woda nie spływa normalnie, możesz być pewny, że zator jest z pewnością mały i łatwy do usunięcia;
  • Jeśli woda spłynie, ale bardzo wolno, prawdopodobnie konieczne będzie użycie ostrzejszych narzędzi do odblokowania w celu usunięcia zablokowanej linii;
  • W przypadku przepełnienia rur, ponieważ woda w ogóle nie spływa, a jej poziom w rurach podnosi się, należy pilnie odblokować.

Konieczne będzie wezwanie profesjonalnego hydraulika odblokowującego w celu odblokowania urządzenia do odprowadzania ścieków w przypadku dość dużej wtyczki, jeśli nie widać źródła wtyczki.

marymont

Przezmarymont

Marymont - Część południowo-wschodnia warszawskich Bielan i północna warszawskiego Żoliborza. Warszawa to moje miasto. Tu mieszkam, w Warszawie się wychowałem. O Warszawie pisze.. głównie :P