Jak naprawić zepsutą rurę spustową pod ziemią?

Sie 31, 2021 Dom

Jak naprawić zepsutą rurę spustową pod ziemią?

Wiele osób uważa, że ​​zepsuta rura odpływowa to nic wielkiego. Jednak nieleczona może spowodować poważne uszkodzenie systemu rur odwadniających i mienia. Na szczęście możliwe jest naprawienie uszkodzonej rury spustowej pod ziemią , więc jeśli ją masz, nie musisz się martwić, wystarczy ją złapać, zanim będzie za późno.

Oznaki, że masz pod ziemią uszkodzoną rurę odpływową

Pęknięta rura podziemna powoduje powolne odprowadzanie wody do korka Istnieje wiele oznak, że możesz mieć zepsutą podziemną rurę odpływową, a jeśli zauważysz je wcześnie, możesz zapobiec poważnym uszkodzeniom. Najczęstsze oznaki zerwania rury spustowej pod ziemią to:

  • Pleśń na ścianach Twojej posesji.
  • Plaga szczurów.
  • Zatory ściekowe i kopie zapasowe.
  • Pęknięcia w Twoim fundamencie
  • Umywalki w Twoim ogrodzie
  • Powolny korek spustowy
  • Nieprzyjemne zapachy
  • Plaga owadów
  • Dodatkowe zielone i bujne łaty trawy

Gromadzenie się odpadów ze zbiorników gnilnych na Twoim podwórku.

Czasami można przeoczyć ślady zerwanej rury odpływowej. Dlatego tak ważne jest, aby co jakiś czas profesjonalnie sprawdzać swoją nieruchomość. W ten sposób, jeśli twoja rura odpływowa jest uszkodzona, możesz ją naprawić, zanim spowoduje poważne uszkodzenie, w razie problemów zawsze pomocny jest http://hydraulik.krakow.pl/. Chociaż istnieje możliwość samodzielnego naprawienia uszkodzonej rury spustowej pod ziemią, najlepszym rozwiązaniem jest wezwanie profesjonalnej firmy melioracyjnej po pomoc.

Bezwykopowe technologie naprawy rur

Podszewka do naprawy rur podziemnych możemy naprawić uszkodzoną rurę odpływową za pomocą technologii bezwykopowych. Używamy techniki zwanej podszewką. Jest to najlepsza technologia bezwykopowa do naprawy pękniętych, nieszczelnych lub uszkodzonych rur odpływowych bez konieczności kopania trawnika. Nasza technologia wykładania rur jest najbardziej odpowiednia, gdy rura jest uszkodzona tylko w jednym lub dwóch obszarach.

Przeprowadzamy inspekcje kanalizacji

Aby przeprowadzić naprawę podziemnej rury kanalizacyjnej przy użyciu naszych technologii bezwykopowych, zaczynamy od inspekcji rury za pomocą CCTV. Pomaga nam to ustalić dokładną lokalizację uszkodzonych i uszkodzonych obszarów. Następnie wkładamy rurkę i łatkę do rury i pompujemy ją, aby połączyć łatę z uszkodzonym odcinkiem rury, tak powiedział mi http://hydraulik-krk.pl. Gdy żywica stwardnieje, wyjmujemy nadmuchiwaną rurkę z rury spustowej, pozostawiając ją mocną i naprawioną. Cały proces jest szybki i skuteczny, naprawiając uszkodzone odpływy w mgnieniu oka i bez konieczności kopania trawnika!

Nasze specjalistyczne usługi reliningu drenażu

Plastikowe rury spustowe zastępujące uszkodzone odpływy podziemne Kiedy uszkodzenie w drenażu jest zbyt duże, aby można było użyć łaty, podścielenie drenu jest bardziej skuteczną opcją. Wyłożenie drenażu polega na tym, że nasz zespół ekspertów wkłada impregnowaną żywicą wykładzinę do uszkodzonego drenu i rozszerza go za pomocą wody lub ciśnienia powietrza. Sama wykładzina jest utrzymywana na miejscu przy ściankach odpływu, w których doszło do uszkodzenia. Po stwardnieniu żywicy do podścielenia drenażu uszkodzona podziemne rura ściekowa jest naprawiana.

Jak samemu naprawić uszkodzoną rurę odpływową?

Jeśli chcesz samodzielnie naprawić zepsutą podziemne rurę odpływową, nasi eksperci opracowali krok po kroku proces, aby to ułatwić.

Zacznij od zlokalizowania uszkodzonej rury
Pierwszym krokiem do naprawienia uszkodzonej rury jest jej zlokalizowanie. Musisz zacząć od wykopania dziury w ziemi, aby znaleźć miejsce, w którym uszkodzona jest rura odpływowa. Jeśli nie masz pewności, gdzie to jest, warto poszukać zewnętrznych oznak uszkodzeń, takich jak mokre plamy, dodatkowa zielona trawa i zapadliska. Po wykopaniu i zlokalizowaniu uszkodzonej rury, wykop dodatkowe sześć cali pod obszarem uszkodzonej rury. Dzięki temu masz dużo miejsca na naprawy.

Przetnij rurę, aby usunąć uszkodzony obszar
Aby naprawić zepsutą rurę, musisz wyciąć złamaną sekcję. Aby to zrobić, zmierz dwa cale po obu stronach złamanego odcinka i zaznacz rurę tak, aby można było dokładnie ciąć. W zależności od materiału, z którego wykonana jest rura odpływowa, może być konieczne użycie specjalnych narzędzi tnących.

Zmierz i wytnij nowy kawałek rury spustowej
Wymiana podziemnych rur spustowych do pomiaru. Teraz czas na wymianę wyciętego odcinka rury na nowy kawałek rury (sugerujemy rurę PVC, ponieważ jest trwała i wytrzymała). Przed dodaniem nowego kawałka rury ważne jest zmierzenie długości obszaru usuniętej rury , aby można było łatwo określić długość nowego kawałka rury, który należy zainstalować. Ważne jest również, aby nowa rura miała taką samą średnicę jak stara, w przeciwnym razie wystąpią problemy z wyciekiem.

Dopasuj elastyczne złączki gumowe do istniejących końcówek rur, umieszczając nowy kawałek rury PVC na miejscu, a następnie wsuwając elastyczne złączki, aby zakryć nowy odcinek. Jeśli zrobisz to poprawnie, rura powinna być w pełni naprawiona, bez wycieków lub odsłoniętych obszarów.

Ponownie wypełnij otwór, aby zapewnić wsparcie
Zakończ naprawianie uszkodzonej rury podziemnej, ostrożnie wypełniając otwór. Aby zapewnić dodatkowe wsparcie dla rur odpływowych, możesz obsypać rurę drobnym żwirem.

Zamów naszą profesjonalną usługę naprawy rur
Jak widać, istnieje wiele sposobów na naprawę uszkodzonych lub uszkodzonych odpływów. Chociaż możliwe jest samodzielne wykonanie napraw, często możesz wyrządzić więcej szkód niż pożytku – szczególnie, jeśli nie jesteś ekspertem od odwadniania. Dlatego gorąco polecamy skontaktowanie się z naszymi specjalistami od odwodnień. Nasi inżynierowie są w pełni przeszkoleni i doświadczeni w radzeniu sobie z wszelkiego rodzaju problemami z uszkodzonymi odpływami i będą pracować szybko i skutecznie, aby zidentyfikować konieczną naprawę odpływu.

W przeprowadzamy dogłębne badanie uszkodzonego odpływu, pomagając nam odkryć, gdzie jest problem i znaleźć najlepsze rozwiązanie, aby go naprawić. Wykorzystujemy najnowszą technologię CCTV i możemy całkowicie naprawić zepsutą pod ziemią rurę odpływową bez konieczności wykopywania ogrodu. Czy chcesz, aby zepsuta rura odpływowa została naprawiona przez ekspertów od odprowadzania wody?

marymont

Przezmarymont

Marymont - Część południowo-wschodnia warszawskich Bielan i północna warszawskiego Żoliborza. Warszawa to moje miasto. Tu mieszkam, w Warszawie się wychowałem. O Warszawie pisze.. głównie :P