Jak pakować meble do przeprowadzki

Kwi 14, 2021 Transport

Jak pakować meble do przeprowadzki

Przeprowadzka może być ekscytująca, ale może też wydawać się przytłaczającą ilością pracy. Pakowanie mebli jest jednym z najważniejszych elementów każdej przeprowadzki. Jeśli zbierzesz odpowiednie materiały i starannie zawiniesz swoje elementy, możesz upewnić się, że przetrwają ruch w świetnej formie. Jeśli to możliwe, przed zapakowaniem należy tylko rozbić większe przedmioty. Będziesz także chciał zachować szczególną ostrożność w przypadku delikatnych przedmiotów, stosując dodatkowe warstwy ochrony.

Sporządzenie planu i zebranie zapasów

1
Zdecyduj, które meble rozebrać. Poruszanie się może być trudne, zwłaszcza jeśli masz dużo dużych mebli. Jeśli to możliwe, będziesz chciał rozmontować przedmioty, które nie zmieszczą się przez drzwi lub wąskie schody. Warto też pomyśleć o rozebraniu na części delikatnych lub bardzo wartościowych przedmiotów, ponieważ mogą być łatwiejsze do przenoszenia na kawałki. Lista elementów, które chcesz rozmontować, może obejmować:
Łóżka
Szafy lub szafki wiszące
Tabele
Biurka

2
Zrób zdjęcia każdego mebla, który chcesz zdemontować. Nie zapomnij, że będziesz musiał ponownie poskładać meble. Dobrym pomysłem jest zrobienie zdjęć procesu demontażu, aby mieć wizualne przypomnienie tego, jak mają wyglądać rzeczy.
Zrób wiele zdjęć, aby zarejestrować każdy etap procesu. Możesz odwołać się do zdjęć po ponownym złożeniu elementu. Warto zorganiozwać firmę wykonującą przeprowadzki tanio.

3
Kup materiały opakowaniowe. Meble zasadniczo nie powinny być umieszczane w ciężarówce bez owinięcia ich w jakiś rodzaj materiału ochronnego. Po zakończeniu inwentaryzacji zastanów się, czego będziesz potrzebować, aby przenieść każdy mebel. Na przykład przedmioty takie jak kanapy będą zwykle owinięte kocami i taśmą. Coś takiego jak lampa może być owinięte folią bąbelkową. Możesz kupić materiały eksploatacyjne w lokalnym sklepie z narzędziami lub w Internecie. Potencjalne dostawy obejmują:
Pokrowce na sofy / materace lub koce
Folia bąbelkowa
Plastikowe opakowanie
Taśma pakowa / uszczelniająca

Część
2
Demontaż dużych przedmiotówPobierz artykuł

1
Zdejmij poduszki i rozłóż sofę, odsłaniając ramę. Zacznij od zdjęcia wszystkich poduszek i przekręcenia sofy na oparcie. Odkręć nogi i odłóż je i poduszki na bok, aby poruszać się oddzielnie. Za pomocą płaskiego śrubokręta i szczypiec usuń zszywki mocujące pokrycie do spodu sofy.
Zwiń tapicerkę na tyle wysoko, aby można było zobaczyć ramę sofy i mocowania mocujące ramiona do podstawy.
Poluzuj śruby lub wkręty mocujące ramiona za pomocą klucza imbusowego lub śrubokręta. Tapicerkę zwinąć na tyle daleko, aby można było zdjąć ramiona.
Poszukaj śrub, które utrzymują razem siedzisko i tył sofy. Odkręć śruby i oddziel elementy ramy, tak jak to zrobiłeś z ramionami.
Rób uważne notatki, aby pamiętać, jak ponownie złożyć sofę.
Odepnij tylko tyle tapicerki, ile jest konieczne. Wykonaj te same kroki, aby rozebrać fotel jak autovip.

2
Zdejmij oparcie siedzenia i koła, aby rozbić krzesło. Krzesła biurowe można łatwo rozłożyć na czas ruchu. Obróć pokrętło w dolnej części siedziska w lewo, aż będzie na tyle luźne, aby można było je zdjąć. Zdejmij siedzisko z dolnej części krzesła. Naciśnij dźwignię, która obniża siedzisko. Opuść ją tak daleko, jak to możliwe, aby podstawa była jak najmniejsza do przesuwania.
Jeśli pociągniesz za koła, powinny one łatwo odskoczyć. Przechowuj je w osobnej torbie do przenoszenia.
Wszystkie krzesła są różne. Jeśli twój jest bardziej złożony, postępuj zgodnie z instrukcjami dołączonymi do krzesła. Jeśli ich już nie masz, odwiedź witrynę internetową producenta, aby uzyskać szczegółowe instrukcje dotyczące konkretnego modelu.Obraz zatytułowany Pack
3
Odkręć nogi stołu, aby zdemontować stół. W przypadku małych stolików umieść je na powierzchni, takiej jak blat lub stół warsztatowy, tak aby było widoczne pod spodem. W przypadku większych stołów prawdopodobnie będziesz musiał wejść pod stół, aby uzyskać dobry punkt obserwacyjny. Każda noga będzie utrzymywana na miejscu za pomocą sprzętu zwanego zespołem nogi. Zlokalizuj każdy zespół nogi i użyj śrubokręta, aby poluzować i wyjąć śruby z każdego zespołu nogi. Po wykręceniu śrub zdejmij szelki z nóg.
Konieczne może być również odkręcenie nóg od stołu. Delikatnie przekręć je w lewo, aż łatwo się poluzują.
Zapakuj szelki i śruby osobno do wyraźnie oznakowanej torby.

4
Zdejmij zagłówek i podnóżek, aby zacząć rozbierać łóżko. Zdejmij z łóżka całą pościel i poduszki. Zdejmij materac i sprężynę pudełkową z ramy i odłóż je na bok. Za pomocą śrubokręta odkręć wezgłowie i podnóżek od ramy głównej łóżka. [6]
Jeśli rama łóżka ma listwy, odkręć każdą listwę i wyjmij ją z ramy.
Obraz zatytułowany Pack Furniture For Moving Step 8
5
Usuń gałki i inne wyjmowane elementy z komód i biurek. Jeśli Twoja komoda lub biurko ma gałki, zdejmij je, przekręcając je w lewo, aż odskoczą. Będziesz także chciał zdjąć wszelkie zdejmowane części z innych przedmiotów. Na przykład, jeśli masz wózek kuchenny, usuń koła i wszelkie wystające uchwyty.
Jeśli przeprowadzasz się gdzieś lokalnie, możesz trzymać niekruche przedmioty w swoich szufladach. Być może będziesz musiał wypchać szufladę papierem do pakowania, aby nic się nie zmieniło.
Część
3
Owijanie mebliPobierz artykuł

1
Przykryj meble kocami lub podkładkami meblowymi. Aby najlepiej chronić swoje meble, ostrożnie owiń je podkładkami lub kocami. Możesz użyć starych koców, które już masz, lub możesz kupić lub wypożyczyć określone koce do przeprowadzki od firmy zajmującej się przeprowadzkami. Zacznij od jednego końca i zawiń na całym obwodzie robótki. Upewnij się, że zakryłeś również górę i dół elementu. Udawaj, że pakujesz prezent i upewnij się, że zakryłeś wszystko.
W przypadku większych kawałków będziesz potrzebować wielu koców lub podkładek.
Obraz zatytułowany Pack Furniture For Moving Step 10
2
Owiń nogi stołu i krzesła kocami lub podkładkami. Najlepiej, jeśli zdejmiesz nogi przed zapakowaniem. Jeśli nie można ich usunąć, upewnij się, że są bardzo starannie zapakowane. Mocno zabezpiecz materiał, owijając każdą nogę z wyściółką i plastikową folią. Chcesz mieć wyraźny zarys każdej nogi stołu. [11]

3
Zabezpiecz okładki folią.[12]Chwyć rolkę folii i zacznij ją owijać wokół mebla. Na przykład w przypadku sofy zaczynasz od jednego ramienia i chodzisz dookoła sofy z chustą, aż dotrzesz do punktu wyjścia. Owiń każdy mebel w folię, aby koce lub podkładki nie przesuwały się podczas przenoszenia. [13]
W przypadku ruchów na duże odległości folia ochronna zapobiega również przedostawaniu się brudu do mebli.

4
Połóż kawałki tektury na rogach biurek i komód oraz na szklanych blatach stołów. Po zawinięciu mebli w rogi dużych przedmiotów dołóż karton. Aby zabezpieczyć elementy, takie jak komody, umieść kilka cali kartonu pod spodem mebla. Resztę kartonu przynieś tak, aby zakryła podstawę przedmiotu. Zegnij karton, aby zakryć rogi mebli. Zabezpiecz taśmą do pakowania. [14]
Możesz to zrobić w przypadku drewnianych mebli, takich jak komoda lub biurko, aby zapobiec uszkodzeniu rogów podczas przenoszenia.
Umieść kawałek mocnego kartonu na szklanych blatach. Zabezpiecz taśmą do pakowania.

5
Owiń delikatne przedmioty folią bąbelkową. Możesz potrzebować dodatkowej warstwy ochrony dla niektórych elementów. Jeśli szczególnie obawiasz się zadrapań lub innych uszkodzeń drewnianego mebla, nałóż na folię folię bąbelkową. Weź rolkę folii bąbelkowej i owiń ją wokół całego mebla, zabezpieczając taśmą.
Część
4
Radzenie sobie z małymi lub delikatnymi przedmiotamiPobierz artykuł

1
Owiń lustra taśmą i tekturą. Użyj taśmy maskującej, aby utworzyć kilka kształtów X z przodu każdego lustra. Dzięki temu szkło nie pęknie, jeśli przypadkowo uderzysz lub upuścisz lustro. Wytnij małe kawałki kartonu, aby umieścić je na krawędziach każdego rogu. Zabezpiecz karton taśmą.
Następnie wytnij dwa kawałki kartonu, aby zakryć przód i tył lustra. Owiń stary arkusz wokół lustra, a następnie przykryj kawałkami tektury i zabezpiecz taśmą do pakowania. Możesz również użyć folii bąbelkowej do stworzenia tej warstwy ochronnej.
Możesz również wyciąć dwa kawałki styropianu, aby zmieściły się z przodu iz tyłu każdego lustra, aby uzyskać dodatkową warstwę ochrony. Zabezpiecz taśmą do pakowania.
Jeśli Twoje lustro jest wystarczająco małe, aby zmieścić się w pudełku, umieść w nim dodatkową wyściółkę. Możesz użyć starych prześcieradeł lub ręczników lub więcej folii bąbelkowej.

2
Zapakuj telewizor, przykrywając go szmatką i zabezpieczając folią. Przykryj telewizor starym kocem lub przykryciem. Weź dwa bloki styropianu i wytnij z każdego kawałek szerokości ekranu telewizora. Umieść klocki na kocu lub pokrywie telewizora i zabezpiecz, owijając ekran folią.
Upewnij się, że wszystkie przewody są przymocowane taśmą do podstawy telewizora, aby nie przeszkadzały.

3
Owiń swoją lampę w gazetę. Wyjmij żarówkę i abażur z podstawy lampy i odłóż na bok. Owiń przewód wokół podstawy lampy i zabezpiecz taśmą. Owiń podstawę lampy papierem gazetowym i zabezpiecz ją taśmą.
Umieść lampę w pudełku i umieść pognieciony papier gazetowy po bokach.
Aby spakować abażur, wyłóż boki pudełka papierem gazetowym i umieść abażur w pudełku. Umieść pognieciony papier gazetowy w cieniu, aby zachować jego kształt.

4
Owiń stołki barowe taśmą bąbelkową. Stołki barowe są na ogół dość trudne do rozebrania, więc najlepiej jest upewnić się, że są chronione przed ruchem. Owiń nogi folią bąbelkową i zabezpiecz taśmą do pakowania. Przykryj siedzenia z tkaniny folią, aby je chronić. [18]
Jeśli twoje stołki mają wyjmowane poduszki, zdejmij je ze stołków i zapakuj osobno.

5
Zapakuj kratkę piekarniczą, przykrywając ją kocami lub podkładkami. Przed zapakowaniem opróżnij półkę piekarnika. Elementy takie jak potrawy, jedzenie i książki kucharskie należy przenosić oddzielnie. Owiń pusty stojak w koc lub podkładkę i zabezpiecz go plastikową folią. Zabezpiecz wszystkie drzwi opaskami zaciskowymi lub liną.

6
Przykryj szafki na akta kocami. Opróżnij szafki na akta i zapakuj zawartość do pudełka. Upewnij się, że podczas przeprowadzki masz przy sobie ważne dokumenty, takie jak akty urodzenia i inne dokumenty prawne. Po opróżnieniu szuflad zamknij je, aby się nie przesuwały. Przykryj szafkę ruchomym kocem lub podkładką i zabezpiecz plastikową folią. [20]
Część
5
Ładowanie jadącej ciężarówkiPobierz artykuł

1
Rozłóż równomiernie ciężar, aby ułatwić jazdę.[21]Jeśli załadujesz wszystkie ciężkie przedmioty z jednej strony ciężarówki, może to utrudnić kierowanie ciężarówką. Staraj się równomiernie rozłożyć ciężar swoich rzeczy na ciężarówce. [22]
Najcięższe przedmioty połóż na ścianach. Dzięki temu środek przestrzeni będzie wolny, co ułatwi dostęp oraz załadunek i rozładunek.

2
Umieść obrazy i lustra między materacami lub innymi miękkimi przedmiotami. Już starannie zapakowałeś swoje zdjęcia i lustra, ale nie zaszkodzi zapewnić im dodatkową warstwę ochrony. Przesuń obrazy i lustra między 2 materace, aby zapewnić im jak największą wyściółkę. [23]
Jeśli nie masz więcej niż 1 materaca, możesz użyć tej samej sztuczki z poduszkami sofy.

3
Załaduj kanapy pionowo. Kanapy i sofy mogą zajmować dużo cennej powierzchni. Świetnym sposobem na uniknięcie tego jest ustawienie kanapy na jej końcu (od strony ramienia) i ustawienie jej pionowo. Jest to szczególnie pomocne, jeśli nie możesz rozłożyć kanapy.

4
Zabezpiecz meble pasami. Wiele samochodów ciężarowych do wynajęcia jest wyposażonych w pasy, których można użyć do związania swoich rzeczy. Po odebraniu ciężarówki zapytaj agenta, czy są w zestawie paski. Następnie poproś o krótką demonstrację, jak z nich korzystać.

marymont

Przezmarymont

Marymont - Część południowo-wschodnia warszawskich Bielan i północna warszawskiego Żoliborza. Warszawa to moje miasto. Tu mieszkam, w Warszawie się wychowałem. O Warszawie pisze.. głównie :P