Jak wybrać podgrzewacz wody?

Maj 19, 2022 Dom

Jak wybrać podgrzewacz wody?

Nowsza technologia podgrzewacza wody oznacza większą oszczędność energii i wody dla Twojego domu. Ustawa o ochronie energii urządzeń krajowych z 2015 r. reguluje wysokie standardy wydajności dla wszystkich domowych podgrzewaczy wody gazowej, elektrycznych, olejowych i gazowych bezzbiornikowych produkowanych. Modernizacja starego podgrzewacza wody może prowadzić do większych oszczędności w dłuższej perspektywie.

Poza wydajnością jest o wiele więcej do rozważenia. Rozmiar, rodzaj paliwa, koszt początkowy, metoda ogrzewania i złożoność konserwacji – wszystko to ma znaczenie, gdy wybierasz rozmiar tego zakupu. Jako eksperci w technologii hydraulicznej chcemy pomóc Ci przebić się przez bałagan. Przeczytaj o najważniejszych czynnikach, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze podgrzewacza wody, a także o kilku opcjonalnych pytaniach, które choć mniej ważne, pomogą zawęzić poszukiwania idealnego podgrzewacza wody.

Wybór odpowiedniego podgrzewacza wody – podstawowe pytania

1.) Typy podgrzewaczy wody: Który jest odpowiedni dla Ciebie?
Technologia podgrzewaczy wody otworzyła kilka opcji dla klientów dopasowanych do każdego budżetu, pragnienia i typu domu. Oto główni pretendenci i trochę o każdym.

Konwencjonalne podgrzewacze wody ze zbiornikiem magazynowym
Tradycyjny podgrzewacz wody utrzymuje zbiornik podgrzanej wody w stanie gotowości. Pozwala to na natychmiastową gorącą wodę, kiedy tylko chcesz, ale utrata ciepła w trybie czuwania jest problemem. Płacisz za ciągłe utrzymywanie gorącej wody, nawet gdy jej nie używasz.

Bezzbiornikowe podgrzewacze wody
Podgrzewacze wody w stylu bezzbiornikowym – które szybko zyskują na popularności – podgrzewają wodę na żądanie bez zbiornika. Brak strat ciepła w trybie czuwania oznacza dla Ciebie oszczędność energii. Jeśli masz większe gospodarstwo domowe, ta metoda ogrzewania może mieć problemy z nadążaniem za wieloma równoczesnymi zastosowaniami, ale docelowe jednostki podgrzewacza wody w całym domu mogą rozwiązać ten problem.

Podgrzewacz wody z pompą ciepła
Podobnie jak lodówka na odwrót, ten rodzaj podgrzewacza wody pobiera ciepło z otaczającego powietrza i wciąga je do zbiornika, aby podgrzać wodę. Podgrzewacze wody z pompą ciepła mają niskie koszty eksploatacji, ale wymagają środowiska o określonej temperaturze (od 40 do 90 stopni Fahrenheita) i mogą być mniej wydajne w chłodniejszych pomieszczeniach.

Bezzbiornikowe wężownice i pośrednie podgrzewacze wody
Bezzbiornikowe nagrzewnice wodne wężownicowe wykorzystują do podgrzewania wody wężownicę grzewczą lub wymiennik zainstalowaną w domowym piecu lub kotle. Natomiast grzejniki pośrednie wykorzystują piec lub kocioł do podgrzewania płynu krążącego wokół zbiornika akumulacyjnego, podgrzewając wodę w środku. Ponieważ systemy te opierają się na systemie ogrzewania domu, mogą być złym wyborem w przypadku cieplejszego klimatu.

Solarne podgrzewacze wody
Nowszy – i dobra opcja dla południowej Kalifornii – solarny podgrzewacz wody może znacznie obniżyć koszty ciepłej wody. Jednostki te składają się ze zbiornika i kolektora słonecznego, który generuje energię do podgrzania wody. Istnieje wiele różnych systemów zapewniających aktywne lub pasywne słoneczne ogrzewanie wody.

2.) Jakie paliwo jest dla Ciebie odpowiednie?

Twoje opcje paliwa do podgrzewaczy wody mogą być ograniczone przez typ podgrzewacza wody i to, co jest dostępne w Twojej okolicy, ale właściciele domów mają do rozważenia kilka opcji, w tym energię elektryczną, olej opałowy, gaz ziemny, propan, energię słoneczną, a nawet energię geotermalną. Wraz ze wzrostem cen energii, wysokowydajny podgrzewacz wody, który odpowiada potrzebom Twojego domu, staje się coraz bardziej wartościowy.

Skontaktuj się z lokalnymi przedsiębiorstwami użyteczności publicznej, aby dowiedzieć się, co jest oferowane w Twojej okolicy, a także o aktualnych kosztach paliwa. Z wyborem paliwa mogą wiązać się koszty instalacji. Ponadto należy wziąć pod uwagę, że niektóre podgrzewacze wody działają lepiej z niektórymi rodzajami paliwa, a to może zrekompensować koszty paliwa. Skonsultuj się z ekspertami hydraulików  z hydraulik Bielany Warszawa, aby uzyskać zalecenia dotyczące wydajności podgrzewacza wody. Możemy udzielić przydatnych informacji na podstawie Twojego konkretnego domu, lokalizacji i potrzeb.

3.) Jakiego rozmiaru podgrzewacz wody potrzebuję?
Rozmiar podgrzewacza wody, którego potrzebujesz, zależy od wybranego typu i tego, co Twój dom może obsługiwać. Czteroosobowa rodzina może zużywać nawet 100 galonów podgrzanej wody dziennie, ale ważniejsza od pojemności magazynowej jest ocena za pierwszą godzinę . Ta miara podaje szacunkową ilość ciepłej wody, jaką urządzenie może dostarczyć w ruchliwej godzinie, na przykład rano.

 

Zazwyczaj zbiornik o pojemności 30 galonów będzie działał dla dwóch osób, podczas gdy czteroosobowa rodzina potrzebowałaby zbiornika o pojemności 40 galonów. Jeśli martwisz się, że Twój podgrzewacz wody nadąża za Twoimi potrzebami, porozmawiaj z jednym z naszych ekspertów. Pomożemy Ci wybrać podgrzewacz wody, który nie zabraknie ciepłej wody, gdy jej potrzebujesz.

4.) Jak wybrać najbardziej wydajny podgrzewacz wody?
FHR Twojego podgrzewacza wody powinno być na pierwszym miejscu. Gdy już zorientujesz się, jaka jest ta liczba, po prostu znajdź najwyższą ocenę współczynnika energii (EF), na którą możesz sobie pozwolić, o ile twoje minimalne wymagane FHR jest nadal spełnione. Pamiętaj, im wyższy wskaźnik EF, tym więcej zaoszczędzisz na dłuższą metę!

Wybór odpowiedniego podgrzewacza wody – inne kwestie
Gwarancja
Zakres gwarancji może się różnić, ale należy wziąć pod uwagę, że przeciętna żywotność konwencjonalnego podgrzewacza wody wynosi od 8 do 12 lat. Niektóre modele bez zbiorników mogą wytrzymać nawet 20 lat. Z reguły preferuj jednostki podgrzewające wodę z najdłuższym okresem gwarancji, ponieważ są one zwykle budowane z lepszych części i izolacji.

Antyskalowanie
Korozja to jeden z największych problemów, który w dłuższej perspektywie dotyka podgrzewacze wody. Może to prowadzić do powodzi i poważnych awarii hydraulicznych. Niektóre podgrzewacze wody minimalizują odkładanie się osadów mineralnych poprzez wirowanie wody. Inni używają specjalnej powłoki podobnej do szkła, aby chronić zbiornik. Przejrzyj te dodatkowe funkcje lub upewnij się, że gwarancja obejmuje uszkodzenia spowodowane skalowaniem, opisano to na remont blog.

Przestrzeń i bezpieczeństwo
Nowe standardy wydajności podgrzewaczy wody opracowane przez często oznaczają większą izolację w stosunku do konwencjonalnych podgrzewaczy. Jeśli wymieniasz stary model, weź pod uwagę, że nowe urządzenie może wymagać trochę więcej miejsca. Podczas badania obszaru instalacji należy również wziąć pod uwagę, gdzie znajdujące się w pobliżu urządzenie elektryczne może stwarzać zagrożenie w przypadku wystąpienia wycieku. Wreszcie, jeśli Twój podgrzewacz wody będzie korzystał z palącego się paliwa, takiego jak gaz, upewnij się, że Twój dom ma zainstalowane alarmy tlenku węgla i że system jest odpowiednio wentylowany. Twój pachnący hydraulik może upewnić się, że Twoja instalacja jest zgodna z lokalnymi przepisami.

marymont

Przezmarymont

Marymont - Część południowo-wschodnia warszawskich Bielan i północna warszawskiego Żoliborza. Warszawa to moje miasto. Tu mieszkam, w Warszawie się wychowałem. O Warszawie pisze.. głównie :P