Lokalizacja

Kupując mieszkanie bardzo często kierujemy się tylko ceną, zapominając o innych, bardzo ważnych aspektach. Lokalizacja i bliskie sąsiedztwo to podstawowe kryteria oceny, czy dany obiekt jest dla nas atrakcyjny. Jeśli mamy dzieci, istotne znaczenie ma to, jak daleko od naszego mieszkania znajduje się szkoła, przedszkole i inne obiekty kulturalno oświatowe. nawet jeśli cena nieruchomości jest dobra, ale najbliższa szkoła znajduje się 10km dalej, musisz wziąć pod uwagę, że dojdą ci dodatkowe obowiązki.

Plan okolicy

Niezwykle istotne, jest również zapoznanie się z planem zagospodarowania przestrzennego w bliskim sąsiedztwie twojego mieszkania. Może się okazać, ze w chwili obecnej tuz obok znajduje się park, jednak w najbliższych miesiącach planowana jest na przykład budowa dworca lub stacji metra. Z planami zagospodarowania możesz zapoznać się w każdym Urzędzie Miejskim. Nie zapomnij również sprawdzić, jaki jest stan własności danego obiektu. Te informacje znajdziesz w Wydziale Ksiąg Wieczystych najbliższego Sadu Rejonowego. Nie ma nic gorszego, niż zakup mieszkania, którego hipoteka jest zastawiona.

Bezpieczny zakup

Możesz mieć wówczas mnóstwo problemów, nie tylko finansowych. Najlepiej, jeśli skorzystasz z pośrednictwa sprawdzonego Biura Nieruchomości. Obowiązkiem każdego agenta, jest dokładne sprawdzenie dokumentacji dotyczącej mieszkania. Czekają cię oczywiście dodatkowe wydatki, w postaci prowizji dla agenta, jednak warto je ponieść dla własnego bezpieczeństwa. Każdą umowę kupna, powinieneś spisać w Kancelarii Notarialnej. W większości przypadków to agent nieruchomości, zajmuje się umawianiem takich spotkań. Specjalistyczne biura znajdziesz niemal w każdym mieście. Sprawdź jednak kilka ofert, zanim zdecydujesz się na zakup. Pytaj o najmniejsze szczegóły, aby uniknąć niewyjaśnionych sytuacji. Jeśli mieszkanie wymaga remontu, zasugeruj, ze cena jest za wysoka. Jest duża szansa, ze zostanie obniżona. Biura nieruchomości maja tez własne witryny w Internecie. Znajdziesz tam wiele ofert ze zdjęciami.