Ostatnie-mieszkania

W małych miejscowościach, nieruchomości sa nawet kilka razy tańsze niż w dużych miastach . Wynika to z bardzo wielu czynników. Przede wszystkim działki budowlane są tańsze, usługi architektoniczne, usługi geodezyjne, tańsza siła robocza – te wszystkie elementy wpływają na końcową cenę obiektu. Jeśli jednak chcemy zainwestować pieniądze, z myślą o zarobku, lepiej kupić mieszkanie w mieście, gdzie łatwo nam będzie je wynająć. Najłatwiejszym źródłem zarobku z wynajmu nieruchomości, będą oczywiście miasta akademickie, do których każdego roku, zjeżdża kilka tysięcy studentów. Wbrew pozorom, najtrudniej jednak wynająć małe mieszkania. Dlatego najlepiej, jeśli kupimy mieszkanie dwu lub trzypokojowe. Dzięki temu, co miesiąc mamy do swojej dyspozycji, całkiem niezła sumę, za która możemy na przykład opłacić ratę kredytu hipotecznego. ( o ile kupiliśmy mieszkanie na kredyt ). Dlaczego łatwiej jest wynająć większe mieszkanie studentom?

Koszty zakupu mieszkania

Otóż, aby obniżyć koszty utrzymania, studenci organizują się w grupy 3-4 osobowe, celem wspólnego zamieszkania. Mając 3 pokojową nieruchomość, lepiej od razu zaprojektować ją tak, aby w jednym pokoju znajdował się salon, a w dwóch pozostałych niezależne sypialnie. Najlepiej wyposażyć każdy taki pokój, w dwa pojedyncze łóżka. Studenci, szukając swojego przyszłego lokum, zawsze pytają o ilość łóżek. Jak łatwo obliczyć, każdy student, przy założeniu kwoty za wynajem 2300, będzie płacił co miesiąc 575 zł. To znacznie mniej niż za samodzielną kawalerkę, czyli opcja korzystniejsza dla studenta. Właściciel nieruchomości o większej powierzchni, również zyska finansowo na takim rozwiązaniu. Inwestycja w nieruchomości jest więc korzystna.

Nowoczesne rozwiązania

Decydując się na nowe mieszkanie warto wszystko dokładnie zaplanować. Jedną z ważniejszych obecnie decyzji jest montaż klimatyzacji. Lata w miastach z roku na rok są coraz gorętsze. Jeżeli mamy techniczną możliwość to zdecydowanie warto jest przemyśleć montaż takiego urządzenia. Klimatyzacja w domu to już nie jest fanaberia. To bardzo wygodne rozwiązania, do tego służy nam zarówno w lecie jak i zimie. Przed decyzją warto jest spotkać się z fachowcem, który wykona dla nas wyliczenia i powie nam jakiej instalacji potrzebujemy.