Pomocne wskazówki dotyczące wyboru dostawcy usług cateringowych na wydarzenie

Sie 24, 2021 Dom

Pomocne wskazówki dotyczące wyboru dostawcy usług cateringowych na wydarzenie

Planowanie udanego wydarzenia nie jest najłatwiejszym zadaniem. Jest wiele rzeczy, które mogą pójść dobrze, ale wiele może też pójść nie tak – i dla jednostki może to być przytłaczające. Firma cateringowa może pomóc w pomyślnym zaplanowaniu imprezy. Oto kilka wskazówek, jak wybrać firmę cateringową na następne wydarzenie.

Uzyskaj polecenia

Jednym z najlepszych sposobów uzyskania wysokiej jakości usług są polecenia od znajomych i rodziny. Kiedy znajomy poleci Cię do konkretnego dostawcy, masz pewność, że ktoś bliski miał do czynienia z tym konkretnym dostawcą i jest zadowolony. Szanse, że otrzymasz od takiego cateringu satysfakcjonujące usługi cateringowe są bardzo duże. Dlatego dobrze jest zapytać znajomych i współpracowników, którzy wcześniej zorganizowali udane imprezy, aby sprawdzić, czy mogą skierować Cię do zaufanego dostawcy w Twojej okolicy oferującego przerwy kawowe. (Nie usłyszysz „Figi i miód” w reklamach, w radiu ani nie zobaczysz naszego nazwiska na bilbordach. Duża część naszej działalności to polecenia – co świadczy o zadowoleniu naszych klientów!)

Znaj swoją lokalizację

Zanim wybierzesz firmę cateringową i powierzysz jej organizację wydarzenia, najlepiej poznać jego lokalizację. Ma to na celu zmierzenie ich bliskości do ciebie i tego, czy organizowali jakieś poprzednie wydarzenia w twojej okolicy. Jeśli nie wybrałeś miejsca, zapytaj swojego cateringowego o miejsca, w których są preferowani.

Poznaj swój budżet

Poinformuj firmę cateringową o swoim budżecie, gdy rozpoczniesz proces tworzenia wydarzenia. Możesz mieć budżet na hamburgery, ale wizję filet mignon na swoje wydarzenie. Najlepiej z wyprzedzeniem wiedzieć, na co Cię stać. Oszczędzi to czas i frustrację podczas procesu planowania. Uzgodniony budżet powinien obejmować wszystko, czego oczekujesz od cateringu, czy to stoły i krzesła, pościel, meble eventowe czy sprzęt .

Zaplanuj degustację

Degustacja zapewnia, że ​​jedzenie, które wyobrażasz sobie w swoim umyśle, jest tym samym jedzeniem, które firma cateringowa przygotuje dla Twoich gości. Jeśli Twoje menu musi być wegetariańskie, nie chcesz, aby firma cateringowa określiła swoje jedzenie jako „południowy komfort” (tj. wszystkie warzywa gotowane z mięsem), sprawdź na http://gastro-crew.pl/dowoz/. To krótkie ćwiczenie pozwala upewnić się, że firma cateringowa robi rzeczy zgodnie z instrukcjami i koncentruje się na zadowoleniu gości.

Przejrzyj swoje portfolio

Nic tak nie mówi o organizatorze wydarzenia, jak poprzednie wydarzenia, które zaplanował. Przeglądanie zdjęć z poprzednich wydarzeń, które zapewnia firma cateringowa, daje wyobrażenie o tym, czego możesz oczekiwać od tego dostawcy. Zdjęcia z Facebooka można przeglądać lub poprosić o przesłanie zdjęć pocztą elektroniczną

Przejrzyj umowę

Jak każda inna formalna umowa biznesowa, zawrzesz umowę z firmą cateringową. Jeśli umowa jest przygotowywana przez firmę cateringową i jej zespół, należy poświęcić trochę czasu na jej przejrzenie, aby dobrze ją zrozumieć. Jeśli nie masz wcześniejszego doświadczenia w czytaniu umów, wskazane jest, abyś skorzystał z pomocy prawnika, takiego jak prawnik, który pomoże ci przejść przez kontakt i wskazać wszelkie kwestie, które należy rozwiązać, zanim się do niego przystąpi.

 

Powyższa lista kontrolna to prosty przewodnik, jak wybrać dobrego cateringu i sprawić, by wydarzenie nie zostało zapomniane. Dobry catering, mając odpowiednie wsparcie, zrobi wszystko, aby zapewnić jedyne w swoim rodzaju wydarzenie.

marymont

Przezmarymont

Marymont - Część południowo-wschodnia warszawskich Bielan i północna warszawskiego Żoliborza. Warszawa to moje miasto. Tu mieszkam, w Warszawie się wychowałem. O Warszawie pisze.. głównie :P