Projekt

W niektórych domach, wyraźnie widać nowoczesność. Szczególnie modne stało się w ostatnim czasie, wykorzystywanie szkła i chromu. Nie chodzi tu tylko o meble, ale o liczne elementy wykończeniowe. Nierzadko spotyka się szklane schody prowadzące wprost z salonu do sypialni na piętrze. Poręcze są natomiast wykonane z chromu. Należy jednak pamiętać, ze szkło, musi być wybitnie wzmocnione, o co postarają się na pewno wykonawcy. Efekt jest niesamowity, jednak musimy mieć świadomość, ze takie połączenie jest jednak trudne w utrzymaniu. W zabieganym świecie, kiedy niemal każdy jest osoba niezwykle zapracowana może być z tym kłopot. A zabrudzone powierzchnie szklane i chromowane dają efekt zupełnie odwrotny. Wyglądają brzydko i mało estetycznie. Elementy szklane, wykorzystywane sa również przez producentów mebli. Popularne stały się niskie ławy, które nie zawierają żadnego innego elementu, jak tylko szkło. Podobnie jest z umywalkami. Cała ze szkła, w dodatku w barwnym odcieniu na przykład zielonego, sprawia wrażenie, ze myjemy się w ciepłym morzu. Szklane umywalki i wanny sa jednak bardzo drogie i delikatne. Chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe.

Niesamowite wnętrza

Innym, często wykorzystywanym materiałem jest lustro. Sytuacje, kiedy montujemy je na suficie w sypialni nie należą wcale do rzadkości. Pamiętamy tez, ze na małych powierzchnia lustro może optycznie powiększać nasza przestrzeń. Doskonale więc sprawdza się w małych przedpokojach, gdzie decydujemy się na zabudowę stałą w postaci szafy. Aby optycznie przedpokój wydawał się większy, możemy jedno, albo wszystkie skrzydła szafy zrobić właśnie z luster. W kuchni, lustra wykorzystuje się bardzo rzadko. Natomiast chrom wręcz przeciwnie. Trzeba jednak pamiętać, że jest to spory wydatek. Jest jednak wielu zwolenników takiego wyposażenia wnętrz, którzy bez oporu korzystają z usług renomowanych biur projektowych . Te z kolei współpracują z firmami, które zrobią ze szkła i chromu wszystko co chcemy. Wszystko zależy od Twoich możliwości finansowych.

Lustrzany sufit

Kolejnym elementem, który sprawi, że wnętrze naszego mieszkania nabierze niesamowitych kształtów jest sufit napinany. Sufity napinane dają bardzo wiele możliwości aranżacji. Do takiego wnętrza z całą pewnością będą pasowały sufity lustrzane.